Viskas, ką reikia žinoti apie psoriazę

Psoriazė yra sutrikimas, kuris, jei kas nors atsiranda, gali veikti tik taip, kad simptomai būtų sušvelninti, sumažintas, daugeliu atvejų visiškai nematomas. Deja, visuomenėje yra klaidingas įsitikinimas, kad tai yra infekcinė liga. Tačiau tai turi būti paneigta, tai yra liga, kurios negalima užkrėsti. Kalbant apie šios ligos atsiradimo priežastis, jie iki šiol nebuvo aiškiai nustatyti ir patvirtinti.

Kur atsiranda psoriazė? Kokios jos priežastys?

Contents

Šiuo metu yra daug teorijų, kurios skelbia, kas yra šios ligos priežastis, tačiau iki šiol nė vienas iš jų dar nebuvo patvirtinta moksliškai ir klinikinių tyrimų metu nepasitvirtino. Viena teorija yra ta, kad tai yra autoimuninė liga – liga, kuria organizmas pradeda atakuoti kūno audinius nežinomomis ir neaiškiomis priežastimis. Vienodai populiari teorija yra tai, kad psoriazė yra šeimos sutrikimas, kuris perduodamas iš tėvų jų palikuonims.

Kokie yra psoriazės simptomai?

Ši liga paprastai pasireiškia tarp dešimties ir keturiasdešimties metų amžiaus. Tačiau tai nereiškia, kad jį negalima diagnozuoti vyresniems ar jaunesniems žmonėms. Pirmieji simptomai šios ligos yra raudonai rudos gabalėlių įvairių formų, kurios išsiskiria prieš daug sveikos odos fone ir kuri yra daugiausia kelių, alkūnių, arba sakralinės regione, sėdmenų, rankų ar kojų. Toks paviršius, ant kurio pasikeičia, yra padengtas sidabriniu masto, kuris kaupiasi. Taip yra dėl to, kad ligos protrūkiai yra ragenos. Šie pokyčiai, deja, ilgainiui didėjo. Be to, ant nagų pasireiškia psoriazė, ant jų atsiranda nedidelis, sunkiai pastebimas plokštelės. Nagai, kuriuos paveikia ši sąlyga, yra trapi, geltonai ir stratifikuojami.

Koks yra psoriazės gydymas?

Šiuo atveju gydymas iš esmės yra išorinis, oralinių vaistų vartojimas taikomas tik tuomet, kai jo vartojimas nepageidauja norimų rezultatų. Gydymo pradžioje turite atsikratyti lupimo farmakologiniu būdu vartojant vaistus, į kuriuos kompozicijoje galite naudoti keratolitinius preparatus su salicilo rūgštimi. Valyti odą prieš taikant tepalą, pavyzdžiui, dithranol ir darinių vitamino D taip pat yra atvejų, kurioje reikia naudoti imunosupresinių agentų, kurie veikia imuninę sistemą. Labai dažnai, kaip gydymo ar fototerapija forma yra naudojama, todėl odos poveikis – būtų veiksminga reikia apie dvidešimt procedūros, kuri vyksta esant 2-3 kartus per savaitę dažnį.

Ši liga, kuri nors ir nėra užkrečiama tikrųjų gali pasirodyti ne visiems ir ne bet kokio amžiaus, tačiau, jei pastebite pirmuosius simptomus jie turėtų juos ignoruoti, nes greitai aptikti ligos ir įgyvendinti tinkamas gydymas daro simptomai gali būti beveik nepastebima.